Organizácia školského roka 2013/2014

Školský rok sa začína 1. septembra 2013. Školské vyučovanie sa začína 2.septembra 2013 (pondelok).

Školské vyučovanie v prvom polroku školského roka sa končí 31. januára 2014 (piatok).
Školské vyučovanie v druhom polroku sa začne 4. februára 2014 (utorok) a končí sa 27. júna 2014 (piatok).

Príprava testovania žiakov 5. ročníka základných škôl

Na vybraných základných školách bude v novembri 2013 prebiehať pilotné overovanie testovacích nástrojov a organizačného zabezpečenia Testovania 5.
Generálna skúška testovania žiakov 5. ročníka ZŠ (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom GS Testovanie 5 - 2014 sa uskutoční v novembri 2014 na základných školách z predmetov slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra a matematika.
Riadne Testovanie 5 - 2015 sa uskutoční v novembri 2015.

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9 - 2014 sa uskutoční 12. marca 2014 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.
Náhradný termín testovania sa uskutoční 25. marca 2014 (utorok).
Na vybraných základných školách bude v období január – február 2014 prebiehať pilotné overovanie testovacích nástrojov pre Testovanie 9.

Maturitná skúška

Riadny termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky bude v predmetoch:

Odbory školstva obvodných úradov v sídle kraja (ďalej len „OŠ ObÚ“) určia termíny internej časti maturitnej skúšky okrem jej písomnej formy jednotlivým stredným školám v ich územnej pôsobnosti v čase od 19. mája 2014 do 6. júna 2014.

Náhradný termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky bude v termíne 11. – 16. apríla 2014.
Dni konania náhradného termínu pre jednotlivé predmety stanoví Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (ďalej len „NÚCEM“) na základe počtu prihlásených žiakov a zverejní najneskôr 1. apríla 2014.

Na vybraných stredných školách bude v období september – november 2013 a január – február 2014 prebiehať pilotné overovanie testovacích nástrojov pre maturitnú skúšku.

Pri hodnotení maturitnej skúšky postupovať podľa Metodického usmernenia k hodnoteniu a klasifikácii maturitnej skúšky a k opravným skúškam externej časti, písomnej formy internej časti a ústnej formy internej časti maturitnej skúšky zo dňa 24. septembra 2012, ktoré je zverejnené na www.minedu.sk v menu Regionálne školstvo – Výchova a vzdelávanie v stredných školách.