22. apríl – Deň Zeme

22. apríl – Deň Zeme – si na našej škole pripomíname každoročne. V tomto roku sa niesol v duchu veľkého upratovania. Všetci študenti, pod vedením svojich triednych učiteľov spoločnými silami upratali školskú záhradu a okolie školy.
Celý areál sme si rozdelili podľa počtu tried na menšie úseky, a tak sme spolu pracovali, hrabali, zametali, zbierali odpadky, iniciatívna II.B trieda sa vzorne postarala aj o školského psíka Duna – vyčesali ho a vyumývali.

Tento deň bol zaujímavý aj farebnosťou. Opäť sme pretriedili skrine, lebo tento krát sme sa obliekli do odtieňov zelenej farby a farieb Zeme.

V triedach sme doplnili kvetinová výzdobu. Najaktívnejší prístup preukázala tercia a najväčšiu kreativitu študenti sexty. Výstavu výtvarných prác pripravila prima a sekunda.

Počas celého mesiaca prebiehal zber papiera, na druhotné spracovanie sme odovzdali takmer 750 kg starého papiera.

V nasledujúcom týždni sa tiež upratovalo. Rovnako ako minulý rok sme sa pokúsili skrášliť mestský park “Horička“. O  pomoc sme požiadali MsÚ vo V. Krtíši, kde nám ochotne vyšli v ústrety, poskytli vrecia a ochranné rukavice, za čo veľmi pekne ďakujeme. Aktívne sa k organizácii postavila študentka kvinty – Sindy Tóthová, ktorá s touto myšlienkou prišla už minulý rok. Vytvorila skupinu 18 študentov - dobrovoľníkov, ktorí usilovne naplnili všetky dostupné vrecia drobným odpadom. Naplniť 21 vriec vôbec nebol problém, a nás hreje dobrý pocit na duši, že sme aspoň trošku prispeli ku skultúrneniu tejto lokality.

"Príroda je oproti nám vo výhode,  môže existovať  bez nás,  ale my bez nej nie."

Mgr. M. Čopová

Fotogaléria "Zelený deň"