STRETNUTIE S ANNOU FRANKOVOU

Školské vyučovanie je zaujímavejšie za bránami školy ako v škole samotnej. Presvedčili sa o tom aj študenti sekundy a tercie. Obidve triedy sa 17. mája 2018 zúčastnili divadelného prestavenia Denník Anny Frankovej v Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Divadelná inscenácia získala v roku 2017 nomináciu na Divadelné ocenenia sezóny DOSKY v kategórii Najlepšia réžia.

Študenti mali možnosť spoznať životné osudy svojej „rovesníčky“ – trinásťročnej Anny. Tragický príbeh mladej teenagerky donútil zamyslieť sa nad vážnymi otázkami: Ako by som sa ja zachoval v podobnej situácii? Našiel by som v sebe silu byť oporou pre ostatných? Dokázal by som v tak ťažkej situácii ešte snívať svoj životný sen?

Divadelná inscenácia sa študentom veľmi páčila a už sa tešia na ďalšie potulky za umením.