Naši bežci v Žiari

Dňa 17.októbra 2017 naši bežci narýchlo dojedli posledné proteínové tyčinky, vypili posledné kvapky energy drinkov a vyrazili do Žiaru nad Hronom, kde sa konalo krajské kolo cezpoľného behu.
Do Banskobystrického kraja ich posunul postup na okresnej súťaži v Čebovciach, kde úspešne predbehli nohy konkurencie z okolitých škôl.
Súťažilo sa v rôznych kategóriách a za takmer každú z nich nás reprezentoval tím troch dychtivých športovcov.
1. Chlapci základných škôl – Matúš Kőröš, Ladislav Benyovics, Michal Cibuľa
2. Chlapci stredných škôl – Rastislav Kozár, Filip Húšťava, Marek Kanát
3. Dievčatá stredných škôl – Alexandra Ďurovová, Jana Adamová, Gabriela Benyovicsová

Napriek rannej únave, hmlistému, chladnému počasiu a veľmi silnej konkurencii atletického charakteru sa naši študenti umiestnili veľmi chvályhodne. Nedalo mi nevyspovedať najväčšiu „stresswoman“ z pomedzi všetkých, Janku Adamovú z Oktávy.
Ako vyzerali tvoje prípravy deň pred súťažou?
V pondelok sme boli v rámci telesnej plávať, inak som sa nejak špeciálne nepripravovala.
K čomu by si prirovnala svoje pocity, keď si uvidela trasu behu?
Bolo to stresujúce ako pred klavírnym koncertom.
Ktorým slovným spojením by si opísala konkurenciu?
Dlhšie tretry.
Zabehla by si to kedykoľvek opäť?
Nesúťažne určite. Trasa nebola ťažká, ale keďže tu išlo o čas, bolo to o to náročnejšie.

Janke ďakujem za krátky, úprimný rozhovor a vďaka patrí aj dobrovoľným bežcom, ktorí boli odhodlaní čeliť športovcom z iných škôl. Dúfam, že z hojného počtu, v ktorom sme sa rozhodli reprezentovať školu tento rok neubudne a nabudúce s vami pribehnú aj nejaké tie ocenenia. Držím palce!

Alexa Ďurovová, oktáva