expert

Movino - exkurzia

V rámci vyučovacieho predmetu podnikanie v cestovnom ruchu, žiaci 2.A triedy a sexty navštívili významného výrobcu vín v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti MOVINO.

Milý personál tohto známeho podniku nám umožnil nahliadnuť do svojich priestorov. Dozvedeli sme sa, v čom spočíva výroba kvalitného vína. Na vlastné oči sme mali možnosť vidieť zrodenie sa vinárskeho zázraku, od zberu hrozna až po konečný výrobok, vhodný k vychutnaniu rôznych pokrmov.

Zaujímavé pre nás však boli aj nové informácie vyplývajúce z dlhoročných skúseností jeho zamestnancov, nahliadli sme do laboratória a zaujali nás aj rôzne mýty, ktorým ľudia často veria. Jeden z nich bol aj mýtus o tom ako vzniká ružové víno. Podľa mnohých stojí za jeho farbou a chuťou len spojenie červeného a bieleho vína v určitom pomere. Pravdou však je, že za týmto neobyčajným druhom vína stojí zložitý proces fermentácie.

Táto exkurzia sa všetkým žiakom veľmi páčila a bola pozitívnym spríjemnením zvyčajne obyčajných vyučovacích hodín.

Ďakujeme za milé prijatie , profesionálny prístup a veľmi pekne podaný náučný výklad zamestnancom Movina!

S pozdravom žiaci Gymnázia A.H. Škultétyho ( podnikanie v cestovnom ruchu)