Informačno-diskusné fórum

Dňa 13.3.2014 sa na Gymnáziu A. H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši konalo informačno-diskusné fórum, ktoré pre študentov pripravilo Informačné centrum Europe Direct Lučenec v rámci kampane „Konaj. Reaguj. Rozhoduj.“ s podtitulom „Choďte voliť“ a ktoré bolo venované podpore blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu.

Naši študenti tretieho ročníka, ktorí navštevujú spoločenskovedný seminár sa aktívne zapájali do diskusie, ktorá bola pre nich podnetná a vďaka ktorej sa dozvedeli „z prvej ruky“ informácie o činnosti Informačného centra Europe Direct, ktoré zastupovala Michaela Hrnčiarová, o Zastúpení Európskej komisie na Slovensku, ktorá bola zastúpená jej komunikačnou tajomníčkou Ľubicou Debnárovou a o Európskom parlamente sa veľa dozvedeli od Dionýza Hochela, manažéra informačných aktivít Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.

Okrem toho, že žiaci získali nové poznatky o aktivitách, fungovaní týchto európskych inštitúcií, zaujímali sa aj o možnosti štúdia, zamestnania v rámci EÚ a živo diskutovali aj o najaktuálnejších sociálnych a ekonomických problémoch nášho regiónu, Slovenska i EÚ.