Beseda s úspešnou bývalou študentkou alebo sú jazykové znalosti dôležité?

Dňa 21.12.2016 naše gymnázium navštívila bývala študentka, JUDr. Michaela Vavríková. Spolu s jej manželom, ktorý ju v tento deň sprevádzal, nás preniesli do svojho osobného života. Pripravili si zaujímavú prezentáciu o Európskej Únii, o ich práci v Bruseli a porozprávali nám, aké sú jazyky v živote dôležité. Tiež nás oboznámili s možnosťou využitia programu s názvom Erazmus, ktorý by mohol byť naším odrazovým mostíkom do lepšej budúcnosti. Na koniec prezentácie si pripravili zábavný kvíz, ktorým si overili našu pozornosť počas diskusie a všeobecné znalosti. Tí najšikovnejší boli odmenení balíčkami, ktoré so sebou manželia priniesli.

Podľa môjho názoru táto beseda pozitívne zapôsobila nie len na mňa, ale aj na väčšinu prítomných študentov. V spoločenskej miestnosti bolo cítiť pokoj a príjemnú atmosféru. Cieľom stretnutia bolo vyvolať väčší a úprimnejší záujem o jazyky, ktoré sa vyučujú na škole našimi pedagógmi. Študenti by sa mali chopiť príležitosti ponúkanej zo strany gymnázia a učiť sa jazyky, ktoré sú v rámci vyučovaní a netreba si za ne priplácať. Hlavne nech sa venujeme tomu, čo nás baví a nech zo seba vydáme len to najlepšie, aby sme sa vo svojom živote a kariére posúvali stále o stupienok vyššie a vyššie. Predsa nie nadarmo sa hovorí „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“

Pani Michaele ďakujeme za jej čas a ochotu a dúfame, že sa v našej spoločnosti cítila príjemne a boli sme dobrým publikom.

Alexandra Ďurovová trieda Septima

Fotogaléria