Na krajskom kole v cezpoľnom behu žiakov a žiačok ZŠ a SŠ pretekali len tí najlepší z okresov.

Krajské kolo nás čakalo po úspešnom vystúpení našich žiakov a dorastencov na obvodnom (okres.) kole v cezpoľnom behu žiakov a žiačok ZŠ a SŠ pre školský rok 2014/2015, keď žiaci zvíťazili pred ZŠ Čebovce, ZŠ Komenského Veľký Krtíš, ZŠ Poľná Veľký Krtíš, ZŠ Želovce, ZŠ Modrý Kameň a ZŠ Dolná Strehová v zložení : Marek Kanát, Filip Húšťava, Lukáš Čierny a Adrián Sokol.
Dorastenci v zložení : Richard Turčina, Štefan Lauko a Marek Greguš taktiež obsadili 1. miesto keď v jednotlivcoch s náskokom zvíťazil Turčina, druhý v poradí dobehol Lauko pred tretím Gregušom. Až po našich chlapcoch dobiehali pretekári z SOŠ Veľký Krtíš. Obvodné kolo sa konalo už tradične v Čebovciach dňa 25.9.2014.

Všetci víťazi, tak v súťaži jednotlivcov ako aj v súťaži družstiev si vybojovali účasť v krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo v Žiari nad Hronom dňa 2.10.2014. V silnej konkurencii kvalitných bežcov najmä z Banskej Bystrice (mnohí už junior. reprezentanti SR) obsadili naši dorastenci celkové 9. miesto, keď v jednotlivcoch sa najviac darilo Laukovi, ktorý skončil na 19. mieste z celkového počtu 30 pretekárov. Pretekov sa pre nemoc nemohol zúčastniť náš najlepší bežec Richard Turčina – víťaz obvodného kola. Pre ten istý dôvod nemohlo vycestovať na krajské kolo kompletné družstvo žiakov.

Za bojovného ducha a vzornú reprezentáciu školy na obvodnom ako aj na krajskom kole všetkým účastníkom srdečne gratulujeme a prajeme hlavne veľa zdravia a obhájenie výsledkov.