ČAJ O PIATEJ S NAŠIMI RODÁKMI

Neuveriteľné! Takto celé podujatie ohodnotili nielen spokojní diváci, ale aj samotní organizátori. Po dlhých prípravách, skúškach a vynaložení všetkého úsilia, sa nám dňa 12.apríla 2016 podarilo dotiahnuť celú myšlienku do úspešného konca. V poobedných hodinách sa tím študentskej cestovnej kancelárie TripTour spolu s moderátormi, učiteľmi a ďalšími pomocníkmi zišiel v kultúrnom dome, kde už všetky prípravy vrcholili. Pozvaní hostia sa po príchode presunuli na malé občerstvenie, kde ich čakalo aj prvé osobné zoznámenie sa s moderátormi programu: Adamom Marenišťákom a Laurou Kováčovou, ktorá je aj autorkou celého projektu.

O 17:00 hod. sa celé podujatie oficiálne začalo. Po úvodnom slove moderátorov na pódium vystúpil famózny herec Štefan Kvietik spolu s významným spisovateľom nášho regiónu Jánom Feketem. Hostia nám porozprávali o svojej mladosti, kariére či záľubách. Slová umelcov s toľkými skúsenosťami a životnými múdrosťami na každom zúčastnenom čosi zanechali. Túto dvojicu neskôr na pódiu vystriedala trojica zložená z futbalistov Róberta Semeníka a Mareka Penksu a športového redaktora Viktora Kiššimona. Rozhovor s týmito pánmi bol o niečom úplne inom, no ich rozprávanie nebolo o nič menej zaujímavé, ako rozprávanie predošlých umelcov. Trojica mala pre divákov prichystané aj otázky týkajúce sa ich kariéry či povolania. Za každú správnu odpoveď bol divák odmenený malou pozornosťou.

Ako ďalších sme na pódiu privítali pána docenta Radoslava Beňuša, pána doktora Michala Gallaya a taktiež primátora nášho mesta, pána Dalibora Surkoša. Rozhovor s týmito hosťami bol mimoriadne poučný, keďže prví dvaja páni sú nielen učitelia, ale aj vedci - konkrétne antropológ a geograf. Debatu svojími príhodami a humorom odľahčil pán primátor. Rovnako ako predošlá trojica hostí aj táto skupinka mala pre publikum prichystané otázky a odmeny pre najšikovnejších. Diváci sa mohli tešiť napríklad z kníh z vlastnej publikačnej činnosti, či suvenírov s erbom mesta Veľký Krtíš.

Ďalšou časťou programu bolo vystúpenie samotného moderátora: Adam a jeho monológ od Nikolaja Vasilieviča Gogoľa s názvom Ženba. Touto kultúrnou vsuvkou naznačil, koho ďalej privítame na pódiu. V zastúpení hercov to bola redaktorka a ochotnícka herečka Lenka Stanková, herec a režisér Cyril Páriš a spevák a muzikálový herec Peter Cmorik. Trojica veľmi otvorene hovorila o tom, ako sa k svojej práci vlastne dostali a čo všetko obnášalo dostať sa tam, kde sú dnes. Nezabudli však spomenúť ani to, že sa do Veľkého Krtíša radi vracajú a práve tu vystupujú najradšej. Po tom, ako aj oni položili divákom svoje otázky a odovzdali darčeky vystúpil Peter Cmorik s akustickou verziou svojej piesne Životné cesty. Toto číslo zožalo u publika veľký úspech, nakoľko sme Petra videli vystupovať v našom kultúrnom dome po dlhom čase, o to viac nás to potešilo. Po jeho vystúpení sa Čaj o piatej s našimi rodákmi blížil ku koncu. Na pódium sme ešte raz pozvali všetkých 11 hostí a pán riaditeľ našej školy Mgr. Jaroslav Horváth spolu s pani profesorkou Mgr. Mirkou Čopovou, ktorá vedie cestovnú kanceláriu TripTour, odovzdali hosťom darčeky: šálku s logom podujatia, spomienkovú plaketu s logom školy a regionálne produkty.

Na záver sa moderátori poďakovali každému, kto svojou pomocou prispel k tomu, aby sa v našom meste podarilo uskutočniť niečo nové – netradičné. Všetkým sponzorom touto cestou veľmi pekne ďakujeme za ochotu, ústretovosť a pomocnú ruku , ktorú nám pri organizácii podali.

Ja pevne verím, že si podobný zážitok čoskoro zopakujeme a že budeme na Čaj o piatej s našimi rodákmi ešte dlho príjemne spomínať :)