ČERVENÝ DEŇ

ČERVENÝ DEŇ mal svoj význam, nielen z farebného hľadiska, ale aj z ľudského. Symbolicky sme vyjadrili podporu všetkým ľuďom, ktorí trpia zákernou chorobou AIDS.

Do červených odtieňov sme sa obliekli 1. decembra. Tento deň vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) za SVETOVÝ DEŇ BOJA PROTI AIDS. Počet ľudí žijúcich s HIV/AIDS narastá napriek tomu, že možnosti prevencie existujú. Prevencia naďalej zostáva jedinou možnosťou, ako je možné šíreniu HIV zabrániť.

Symbolom tohto dňa je červená stužka. Je to zároveň aj názov slovenského projektu, do ktorého sa každoročne zapájamei. Jeho súčasťou je výtvarná súťaž - tvorba pohľadníc na tému AIDS a tvorba živej stužky. Zapojili sme sa do oboch súťaží.
Vo výtvarnej súťaži našu školu reprezentovali študentky IV.A Barbora Hornčeková, Patrícia Sedlačeková a Tatiana Kovaľová. Počasie tento rok neprialo, preto sme živú stužku vytvorili aspoň v telocvični. ĎAKUJEME všetkým, ktorí nezabudli a podieľali sa aj na tomto netradičnom dni v škole.

Mgr. Miroslava Čopová - koordinátor Projektu Škola podporujúca zdravie
Mgr. Zuzana Matejkinová – koordinátor prevencie na škole