MODRÝ DEŇ

Svetový deň vody - 22. marec 2013 - sa niesol na našej škole v znamení MODREJ farby. Takouto veselou formou sme chceli upozorniť na význam a opodstatnenie vody v živote každého z nás.
Na chodbách, v triedach, ba i v zborovni sme nachádzali rôzne odtiene modrého oblečenia z našich šatníkov. Deň bol hneď krajší, farebnejší.

Cieľom Svetového dňa vody je pripomínať si dôležitosť a význam vody, upozorňovať na stav vôd a viesť ľudí k ich ochrane. Prvý Svetový deň vody vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN na 22. marec 1993 a odvtedy sa Svetový deň vody koná každoročne.
My sme svojou malou aktivitou tiež mali snahu podporiť myšlienku OSN. Žiaľ, zatiaľ ešte stále považujeme vodu za samozrejmosť a jej dôležitosť vieme oceniť len málokedy. Až 97,4 % svetovej vody predstavuje slaná voda oceánov a morí a iba zvyšných 2,6 % predstavuje pitnú vodu, ktorá musí postačovať pre 7 miliárd ľudí na Zemi.