22. apríl DEŇ ZEME

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Je potreba si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba chrániť jej poklady aj pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

My sme sa v tento deň rozhodli upratať areál našej školy. Rozdelili sme si sektory a priradili ich k jednotlivým triedam. Po skončení aktivity nám ostal dobrý pocit, že sme aj my urobili niečo pre prírodu a svoje najbližšie okolie.

Súčasne sme na Deň Zeme vyhlásili aj zelený deň, ďalší netradičný deň v škole, ktorý sa už každoročne teší veľkej obľube žiakov i učiteľov.

Ďakujeme všetkým za účasť, nadšenie a pomoc pri upratovaní :)