Gaudeamus 2013

Dňa 16. októbra 2013 žiaci III.A triedy, oktávy, septimy a IV.AB triedy nášho gymnázia navštívili výstavisko Agrokomplex Nitra, kde sa konal I. ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus 2013. Veľtrh bol určený pre žiakov tretích a končiacich ročníkov stredných škôl.
Prezentovalo sa tu 180 fakúlt z 35 univerzít a vysokých škôl, ktoré predstavili záujemcom možnosti vysokoškolského štúdia vo viac ako 2500 študijných programoch.
Okrem vysokých škôl tu mali svoje stánky aj tri agentúry, ktoré ponúkajú možnosti sprostredkovania štúdia v zahraničí.
Naši žiaci na veľtrhu získali cenné informácie a rady a priniesli si domov množstvo propagačných materiálov, ktoré im pomôžu zorientovať sa v súčasnej ponuke vysokoškolských vzdelávacích programov a vybrať si pre seba ten najvhodnejší.
Už sa tešíme na II. ročník konferencie, ktorý sa bude konať 14. až 16. októbra 2014.

Ing. Alžbeta Šišková