Imatrikulácie

Príchod na strednú školu je veľkou zmenou pre každého jedného študenta. Nové prostredie, novučičké tváre v podobe spolužiakov a učiteľov, ďalšia etapa života... Toto je prerod, ktorý má mať svoju vlastnú ceremóniu – imatrikulácie.

Pomerne chladné ráno piatkového dňa sa začalo nadmieru energicky a rozžiarilo tým celý deň. Žiaci II.A a II.B triedy behali sem a tam, dolaďovali posledné detaily a naprávali maličké nedopatrenia. Hneď ako započuli melódiu zvonenia, ktorá ohlasovala veľkú prestávku, rozutekali sa k prvákom, rozložili na stoly kozmetiku a mohla sa začať tá pravá zábava, ktorej výsledkom boli spotvorené účesy a odpudivé tváre. Nevkusne upravení prváci museli v takomto stave vydržať celý deň.
Poobede sa k tomu pridali dokonca aj pestré kostýmy – jednoducho, všade bol ošiaľ ako v cirkuse. Naši cirkusanti sa po vyučovaní po jednom dostavili do spoločenskej miestnosti, v ktorej ich už vítalo publikom a množstvo plyšákov. Ukážka talentov sa mohla začať!
No prváci neboli jediní, ktorých bolo treba slávnostne privítať na pôde našej školy. Boli tu aj noví profesori, ktorí museli ukázať ich tanečné schopnosti. Po ich neuveriteľnom výkone ostali všetci žiaci ohúrení.
Nasledovalo množstvo úloh, ktoré boli zamerané na šikovnosť a zručnosť. Našli sa tu však aj vedomostné, umelecké či ochutnávkové výzvy. Prváci boli šikovní, odvážne vzdorovali každej jednej úlohe a diváci mali o zábavu postarané. Na konci boli študenti I.A triedy obdarení sladkými darčekmi. Uznanie si zaslúžia rozhodne aj druháci, ktorí dokázali zrealizovať zaujímavé nápady do okúzľujúce formy a vďaka ich kreativite mohli imatrikulácie prebehnúť aj tento rok.

Dátum 12.10.2018 sa naším prvákom zachová navždy v pamäti ako deň, ktorý oficiálne začal novú kapitolu ich života a dúfame, že na ňu budú spomínať s úsmevom na tvári a ohňom v srdci. Tešíme sa na nasledujúci ročník.