Karneval na ľade

Po minuloročnom úspechu sme na našej škole uskutočnili 2. ročník karnevalu na ľade. Tentokrát sme ho nazvali: Valentínsky karneval na ľade.

Zima bola síce dlhá, plná snehu, na ľad a mráz však chudobnejšia, preto sme na realizáciu karnevalu namiesto školských priestorov využili malý zimný štadión v meste V. Krtíš. Podmienkou bol vstup v korčuliach a v maske, kým minulý rok stačila maska. Napriek tomu sa akcie zúčastnilo takmer 40 súťažiacich. Na ľadovej ploche bolo naozaj veselo – nechýbala dobrá nálada, veselé a nápadité masky, a otestovali sme si aj základné korčuliarske techniky – jazdu vpred, vzad, slalom, brzdenie, ba aj zábavné podliezanie švihadla.

Odmenou za kreativitu i športové výkony pre každú masku bola sladká maličkosť a rozdali sme aj vecné odmeny.

Už dnes sa tešíme na ďalší ročník karnevalu, a aj z možnosti využívať malý zimný štadión v rámci hodín telesnej výchovy a prispieť tak k zvýšeniu korčuliarskej gramotnosti našich študentov.

Mgr. Miroslava Čopová