Ďalšia veľká vedomostná súťaž: KLOKAN

24.2.2014 sa aj na našej škole konala celoslovenská matematická súťaž KLOKAN.

Študenti dostali testík, v ktorom bolo 24 úloh. Mali na ne 60 minút. Pri každej úlohe bolo päť odpovedí, pričom štyri z nich boli nesprávne. Stačí, ak ste našli tú správnu a úspech je zaručený! Ak sa ti to podarilo, získaš za úlohu 3, 4 alebo 5 bodov. Ak vyznačíš nesprávnu odpoveď, 1 bod stratíš. Ak nevyznačíš žiadnu odpoveď, body nezískaš, ale ani nestratíš. Čo je teda najvýhodnejšie? Oplatí sa riskovať a hádať? To už je vec stratégie...

Minulý školský rok sa na Slovensku zúčastnilo súťaže 58 383 žiakov.
Klokana sa na našej škole dnes zúčastnilo 49 študentov z tried : sekunda, tercia, kvarta, sexta, septima , 1.A, 2.A, 3.A, 3.B.
Manipulačný poplatok zaplatila rada rodičov, za čo im ďakujeme. Veríme, že sa budeme môcť pochváliť aj výsledkami, nielen počtom účastníkov v náročnej matematickej súťaži.
Kompletné výsledky budú na internete po 14.4.2014.

Mgr. Božena Horváthová