Kováčova Bystrica

Tretieho apríla 2014 nás v Banskej Bystrici nehriali len slnečné lúče, ale aj pocit víťazstva. Naši študenti sa umiestnili na prekrásnych miestach v umeleckom prednese poézie i prózy.

Adam Marenišťák z II. A triedy získal 1. miesto v kategórii poézia a očaril porotu natoľko, že mu udelila aj Laureát v rovnakej kategórii a cenu ICM Banská Bystrica.

Úspešná bola i Zlatica Fulajtárová z III. B triedy, ktorá si svojím umeleckým prednesom prózy vybojovala 2. miesto.

Zaujala aj vlastnou tvorbou poézie a vďaka nej sa umiestnila na druhom mieste.
Cenné rady pri písaní básní si určite odniesla aj študentka Katarína Baltová z III. B triedy.

Recitátorom, nádejným spisovateľom a víťazom srdečne blahoželáme.

Úspešnosť našich žiakov nás veľmi teší, pretože umeleckej súťaže sa zúčastnilo viacero škôl z rôznych krajov Slovenska a počet súťažiacich desiateho ročníka Kováčovej Bystrice bol rekordný.
Spokojní so svojím výkonom a povzbudení slovami poroty sme sa šťastlivo vrátili domov. Už teraz sa tešíme na budúci ročník tejto zaujímavej literárnej súťaže.