Gymnazisti úspešní v medzinárodnej súťaži Maľujeme Timravu

Žiaci gymnázia Augusta Horislava Škultétyho sa zapojili do 4. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže „Maľujeme Timravu“.

Hlavnou úlohou tejto súťaže je pripomenúť si spisovateľku Boženu Slančíkovú Timravu, predstaviteľku slovenského realizmu, jej život, dielo a jej rodnú obec – Polichno. Každý rok má táto súťaž inú nosnú tému. Tento rok žiaci maľovali obrazy na tému Polichňanský kroj a kraslice. Vyhodnotenie súťaže sa konalo ako súčasť 24. ročníka turistického pochodu „Timravin chodníček“ v Polichne, resp. Ábelovej dňa 3. októbra 2015.

Do súťaže sa zapojilo viac ako 120 žiakov ZŠ, osemročných gymnázií a ZUŠ, ktorí odovzdali spolu 120 súťažných prác. Odborná porota určila poradie na prvých troch miestach v každej kategórií. Všetci naši žiaci, ktorí sa zapojili do tejto súťaže, získali ocenenia a vecné ceny. Žiačky triedy kvarta – Júlia Vaňová, Zuzana Hulecová a Rebeca Ficeková za svoje kolektívne výtvarné dielo získali čestné uznanie, Branislav Marko sa umiestnil na veľmi peknom 3. mieste vo svojej vekovej kategórii a v tej istej kategórii Viktória Pecníková tiež získala čestné uznanie a zároveň jej len tesne unikla cena účastníka turistického pochodu, v ktorej sa napokon umiestnila na 3. mieste spomedzi všetkých účastníkov súťaže.

maľujeme timravu 1 maľujeme timravu 2

Všetkým žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a naše oďakovanie patrí aj Mgr. L. Cibuľovej, ktorá učí výtvarnú výchovu.

PhDr. Miroslava Babicová