Gymnazisti v publiku ME v krasokorčuľovaní

Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní zviditeľnili Slovensko a presvedčili svet o tom, že voľba dejiska bola správna a organizátori obstáli na jednotku. Na vlastné oči sa o tom presvedčili študenti gymnázia a priatelia našej školy, keď v stredu 27. januára 2016 navštívili a priamo z hľadiska sledovali krasokorčuliarske súťaže prvého dňa šampionátu - krátky program žien a mužov. Organizátori ponúkli školám výhodné vstupné a to bol podnet k tomu, aby sme zorganizovali exkurziu na športové podujatie do Bratislavy. Veď aj pasívny šport sa môže podieľať prehĺbení vzťahu k športu a pohybu :₎

Naposledy bola na Slovensku takáto príležitosť pred 15 rokmi. S radosťou sme teda privítali možnosť vidieť na živo európsku krasokorčuliarsku špičku, medzi nimi aj slovenskú pretekárku Nicole Rajičovú a podvečer aj menej známeho slovenského pretekára v kategórii mužov Michaela Neumana. Hoci tieto mená neboli pre mnohých z nás dovtedy veľmi známe, tešilo nás že reprezentujú práve naše farby. Všetkým krasokorčuliarom sme veľmi držali palce a tajili dych pri každom predvedenom skoku, či piruete. Bolo zaujímavé sledovať ich športové majstrovstvo.
Naše pozitívne zážitky napokon umocnila aj atmosféra otváracieho ceremoniálu. To naozaj stálo za to: hudba, svetelné efekty, folklór, tanec, či spev. Záštitu nad šampionátom prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý ho osobne otvoril. Bolo nám potešením byť pri tom a užiť si tento veľkolepí športový sviatok opäť na Slovensku.

Mgr. Miroslava Čopová, učiteľka TSV