ŠKOLSKÉ KOLO Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

Gymnázium A. H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši sa každoročne zapája do Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Jej cieľom je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru. Školské kolo súťaže sa uskutočnilo 19. 11. 2015 a zúčastnilo sa ho celkovo 19 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do troch kategórií.

1.Kategória C – žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ, žiaci 3. a 4. ročníka osemročných gymnázií – 4 súťažiaci z kvarty. Úroveň písomnej i ústnej časti bola napriek nízkemu počtu účastníkov veľmi vysoká, traja žiaci prekročili hranicu 40 bodov a stali sa tak úspešnými riešiteľmi školského kola: Radoslava Lekýrová, Oliver Kukolík a Bianka Máthová. Do obvodného kola postupuje žiačka Radoslava Lekýrová, ktorá dosiahla 49 bodov z maximálneho počtu bodov 55.

I. miesto: Radoslava Lekýrová – kvarta
   II. miesto: Oliver Kukolík – kvarta
   III. miesto: Bianka Máthová – kvarta

2. Kategória B – žiaci 1. a 2. ročníka SŠ, žiaci 5. a 6. ročníka osemročných gymnázií – 8 súťažiaci. Dvaja žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi školského kola, a to Matej Hrubčo a Diana Deáková. Do krajského kola postupuje žiak Matej Hrubčo, ktorý dosiahol 50 bodov z maximálneho počtu bodov 55.

I. miesto: Matej Hrubčo – sexta
   II. miesto: Diana Deáková – I. A
   III. miesto: Jozef Tesery – II. A

3. Kategória A – žiaci 3. a 4. ročníka SŠ, žiaci 7. a 8. ročníka osemročných gymnázií – 7 súťažiacich. Traja účastníci sa stali úspešnými riešiteľmi školského kola, a to Barbora Kováčová, Adam Marenišťák a Radoslava Kečkárová. Do krajského kola postupuje žiačka Barbora Kováčová, ktorá dosiahla 48 bodov z maximálneho počtu bodov 55.

I. miesto: Barbora Kováčová – IV. A
   II. miesto: Adam Marenišťák – IV. A
   III. miesto: Radoslava Kečkárová – IV. A

Víťazom blahoželáme a držíme im palce v ďalších kolách súťaže