Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

Školské kolo OSJL sa uskutočnilo 24. 11. 2016 a zúčastnilo sa ho celkovo 25 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do dvoch kategórií. Písomná časť súťaže pozostávala z práce s textom zameranej na porozumenie textu, jeho analýzu z hľadiska jazykových rovín a z tvorby vlastného textu s využitím slohových postupov a jazykových štýlov. V ústnej časti žiaci museli predniesť krátky prejav na určenú tému. Porota hodnotila výstavbu textu, prednes (výslovnosť, dodržanie prozodických vlastností) a celkový dojem (vystupovanie, verbálne a neverbálne prejavy).

1. Kategória A – žiaci 3. a 4. ročníka SŠ, žiaci 7. a 8. ročníka osemročných gymnázií – 7 súťažiacich.
Úroveň písomnej i ústnej časti bola na veľmi dobrej úrovni. Traja účastníci sa stali úspešnými riešiteľmi školského kola, a to Laura Kováčová, Michaela Schmidtová a Matej Hrubčo. Do krajského kola postupuje žiačka Laura Kováčová, ktorá dosiahla 51 bodov z maximálneho počtu bodov 55.
   I. miesto: Laura Kováčová – IV. A
   II. miesto: Michaela Schmidtová – IV. A
   III. miesto: Matej Hrubčo – septima

2. Kategória B – žiaci 1. a 2. ročníka SŠ, žiaci 5. a 6. ročníka osemročných gymnázií – 18 súťažiacich.
Úroveň písomnej i ústnej časti bola slabšia ako v kategórii A. Nikto zo súťažiacich sa nestal úspešným riešiteľom školského kola. Do krajského kola postupuje žiačka Bianka Máthová, ktorá dosiahla 30 bodov z maximálneho počtu bodov 55.
   I. miesto: Bianka Máthová – kvinta
   II. miesto: Barbara Nemčoková – kvinta
   III. miesto: Radoslava Lekýrová – kvinta

Víťazom blahoželáme a držíme im palce v ďalších kolách súťaže