ŠKOLSKÉ KOLO Olympiády v španielskom jazyku

Dňa 7.12.2015 sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo španielskeho jazyka. Študenti sa môžu olympiády zúčastniť a súťažiť v troch kategóriách: A,B,C.
Kategóriu A tvoria žiaci prvého a druhého ročníka, kategóriu B študenti tretieho ročníka a najvyššiu kategóriu C, študenti maturitného ročníka.
Tento školský rok sa do školského kola zapojili študenti tretieho a štvrtého ročníka. Na olympiáde zo španielskeho jazyka sa preverujú vedomosti a schopnosti žiakov v rôznych oblastiach: počúvanie s porozumením textu, slovná zásoba, lexika, sloh a ústny prejav.
Kategóriu B obsadili: Mária Malíková, Laura Kováčová, Laura Bojtošová, Dominika Balgová, Viktória Molnárová a Katarína Povalačová.
Kategóriu C tvorili štyria žiaci, a to: Alena Bukovová, Diana Knapeková, Patrik Koška, Adam Marenišťák.

Výsledky v kategórií B:

I. miesto: Dominika Balgová
   II. miesto: Viktória Molnárová
   III. miesto: Laura Kováčová

Výsledky v kategórií A:

I. miesto: Adam Marenišťák – postup do krajského kola
   II. miesto: Patrik Koška – postup do krajského kola
   III. miesto: Alena Bukovová

Krajské kolo sa uskutoční 8.2.2016 v Banskej Bystrici. Všetkým ďakujem za účasť v školskom kole olympiády zo španielskeho jazyka a našim víťazom Adamovi a Patrikovi prajem úspechy v ďalších kolách súťaže.

Mgr. Martina Holubová