Plavecký výcvik sekundy

Koncom októbra nám na spestrenie školského roka naša škola, Gymnázium A. H. Škultétyho umožnila návštevu plaveckého kurzu v krytej plavárni vo Veľkom Krtíši. Veľmi nás potešilo, keď sme sa dozvedeli, že sa nebudeme týždeň pred jesennými prázdninami učiť.

Nadišiel náš vytúžený týždeň a my sme sa ráno stretli pred plavárňou. Prezliekli sme sa do plaviek a šli k bazénom. Od ôsmej do deviatej sme mávali rozcvičku na rozohriatie. Podľa našich plaveckých schopností nás naši profesori rozdelili do troch skupín.
V prvej skupine boli „skúsení plavci“ v ďalšej skupine boli plavci a v tretej skupine boli neplavci. Od deviatej mala prístup do bazénov aj verejnosť. Pri plávaní sme preto museli byť ohľaduplní a správať sa slušne. Každý deň sme sa naučili niečo nové. Cvičili sme rôzne plavecké štýly ako napr. znak, kraul a prsia. Popri plaveckých štýloch sme sa naučili aj skoky do vody. Zo začiatku sme sa trochu báli ale potom sme prekonali strach a mali sme s plávania radosť. Posledný deň sme si preverili, čo všetko sme sa naučili.

Ďakujeme škole a všetkým profesorom, ktorí sa nám venovali. Bolo by fajn keby plavecký výcvik pokračoval, keď bude teplo.

PS: Škoda, že plavecký netrval dva týždne