Technická olympiáda

Dňa 03.12.2014 na našom gymnáziu konal už 5. ročník okresného kola Technickej olympiády. Organizátorom súťaže bolo naše gymnázium, pretože z celého okresu sme sa ako jediná škola zapojili do technickej olympiády.

Technická olympiáda prebieha v dvoch kategóriách:

Okresnému kolu predchádzalo školské kolo, ktoré sa konalo 16.10. 2014. Na našom gymnáziu sa súťažilo len v kategórii A, kde sa do súťaže zapojila jedna dvojica z tercie – Kukolík, Róčan a dve dvojice z kvarty Balla, Kanát a Pohánha, Kvanda.

Súťaž okresného kola pozostávala, tak ako každý rok, z teoretickej časti – tu si žiaci overili svoje teoretické vedomosti pri riešení vedomostných testov a praktickej časti, kde si vyskúšali svoju zručnosť a fantáziu.
Súťažiaci kategórie A zhotovovali podľa technického výkresu výrobok pod názvom „ Držiak vidlicových kľúčov ". Úlohy boli veľmi náročné o čom svedčí nízka úspešnosť, napriek tomu, súťažiacim blahoželáme, lebo všetci preukázali svoje vedomosti a zručnosti pri riešení náročných úloh.