The Project Competition

Žiaci 1.A triedy Gymnázia A.H. Škultétyho majú obrovský dôvod na radosť. V celosvetovej súťaži projektov v anglickom jazyku The Project Competition, ktorú organizoval Oxford University Press, sa dostali medzi postupujúcich, čo znamená, že spomedzi 400 projektov sa umiestnili na 2. až 5. mieste. Téma všetkých projektov bola zaujímavá – Komunikácia v 21. storočí.
Skupinka žiakov 1.A triedy, ktorí sa podieľali na projekte

A čo hovoria na toto umiestnenie?
„Znamená to pre nás veľa a je to veľká radosť. Nečakali sme, že aj takáto malá škola z malého mesta na Slovensku môže byť medzi najlepšími z celého sveta.“

Samozrejme, za takýto jedinečný úspech boli študenti odmenení balíkom najpredávanejších kníh, každý dostal peračník s logom PEC a celá trieda získala diplom.

Než celý projekt vznikol, žiaci sa naň museli poriadne pripraviť.
„Najprv sme si vydiskutovali, čo pre nás komunikácia znamená a ktorú formu najviac používame. Dohodli sme sa, na ktoré druhy komunikácie sa zameriame a rozhodli sme sa porovnávať komunikáciu v meste a na dedine,“ popisujú svoje prípravy žiaci.

No a ako to pokračovalo?
Každý si doma pripravil vlastný návrh podľa svojich predstáv a z nich následne čerpali návrhy, nápady, fotografie a kresby. Potom sa podľa schopností rozdelili na skupinky. Na projekte pracovali počas voľných a zastupovaných hodín a hlavne po vyučovaní (za čo si určite zaslúžia pochvalu).

Ako sa vyjadrili samotní prváci, „Toto umiestnenie nás veľmi motivuje. Chceli by sme sa zúčastniť aj na budúci rok.“

K súťaži si povedal svoje aj samotný Tom Hutchinson, autor projektu:
„Dostali sme viac ako 400 projektov. Všetky boli veľmi dobré, ale váš projekt medzi ostatnými vynikal. Bol mimoriadne kreatívny. Ďakujem, že ste sa zúčastnili súťaže Project Competition. S potešením som si prezeral vašu prácu. Zjavne ste na nej tvrdo pracovali. Vaše myšlienky majú svoju váhu.
Gratulujem. Skvelá práca.“

Našim prvákom srdečne gratulujeme a prajeme im mnoho podobných úspechov aj do budúcna.

V. Pušpokyová