Spoluprácu s organizáciou Unicef naše gymnázium nadviazalo už v minulom školskom roku, keď sme sa zapojili do vybraných školských aktivít na území SR.

Ich súčasťou je aj verejná zbierka Týždeň modrého gombíka. Tento rok sa uskutočnila v termíne 14. - 20. mája 2012.

Aktívne sa zapojilo 22 dobrovoľníkov - študentov gymnázia, ktorých ste mohli stretnúť v uliciach mesta v stredu a vo štvrtok počas TMG 2012, označených modrým gombíkom, originál pokladničkou a tričkom Unicef. .

Spolu sa nám podarilo vyzbierať 630,13 € , ktoré sme poukázali na účet Unicef Slovensko. Dokázali sme tak, že nám nie je ľahostajný ťažký život ľudí v málo rozvinutých až zaostalých regiónoch sveta.

Vaša podpora znamená, že sa budú naďalej hĺbiť studne v Zimbabwe , bude sa zabezpečovať pitná voda pre školy, bude sa dodávať voda v cisternách tam, kde nie sú dostupné zdroje pitnej vody, pomôžu dodávať prípravky na dezinfekciu a čistenie vody tam, kde je možné vodu čistiť alebo filtrovať, podporí sa aj vzdelávanie o hygiene a hygienických návykoch.

Ďakujeme všetkým , ktorí sa pri hliadkach zastavili a prispeli spolu s nami, pomohli tak dobrej veci.

Ak ste ešte nestihli prispieť, môžete tak urobiť zaslaním prázdnej SMS na číslo 844 od 1.5. do 20.6.2012, cena SMS je 2€ a je konečná alebo na účet zbierky – číslo: 2021 9886 / 6500 (poštová banka), variabilný symbol: 0312.

Mgr. Miroslava Čopová