Vianoce 2011

Posledný týždeň pred Vianocami to ožilo aj na našom Gymnáziu A.H. Škultétyho.

Predvianočná atmosféra bola perfektná. V utorok 21. decembra žiaci rôznych ročníkov dokazovali svoju zručnosť a  kreativitu pri tvorení „Vianočných kompozícii“. Vôňa ihličia zaplavila celú miestnosť a atmosféru zvýraznili vianočné koledy. Odborná porota sa skutočne zapotila pri celkovom hodnotení a po dlhom rozmýšlaní nakoniec vybrala víťazov.
I. kategórií obsadila prvé miesto Denisa Kozelová, druhé Peter Dräxler a tretie Nikoleta Roštášová, všetko žiaci kvinty.
II. kategórií na najvyššom stupni skončila Petra Pupalová zo septimy, druhé miesto obsadila Lívia Toldyová z  1.B a o tretie miesto sa podelili žiaci 1.B: Kristián Šaár, Nika RačákováBarbora ČernákováZuzana Šišková. Všetci boli ocenení.

V stredu a vo štvrtok sa konali Vianočné trhy. Ich organizáciu si vzali pod patronát študenti 3. ročníka navštevujúci voliteľný predmet Podnikanie v cestovnom ruchu. V tomto školskom roku založili študentskú akciovú spoločnosť CK Gymway a vianočné trhy boli jedným z podujatí, ktoré si naplánovali. Vianočnú atmosféru trhov dotvárali koledy, vôňa medovníkov z domácej výroby, nealko punč a najmä široká ponuka vianočných produktov chránených dielní a od miestnych podnikateľov, za čo im chceme veľmi pekne poďakovať. Naozaj bolo z čoho vyberať.

Nešlo len o nákupy, čaro Vianoc pripomínala aj spolupatričnosť a súcit s deťmi, ktoré nemajú možnosť prežiť také sviatky ako my, pretože im chýbajú základné potraviny, či najjednoduchšia zdravotná starostlivosť, potreby pre nás úplne samozrejmé. Súčasťou vianočných trhov na gymnáziu bola teda aj charitatívna činnosť – možnosť za dobrovoľný príspevok ochutnať bylinkový čaj, punč či kapustnicu, a tak sa priamo podieľať na pomoci tým, ktorých síce nepoznáme, ale vieme že našu pomoc potrebujú. Aktivitu uskutočnili študenti triedy oktáva a výťažok bude spolu s inými aktivitami súvisiacimi s charitou poukázaný na projekty pre Afriku podporované organizáciou UNICEF Slovensko.

Pestrý program vianočných aktivít vyvrcholil posledný deň vyučovania kultúrnym programom – počuli básne najmladších študentov z vlastnej tvorby, vianočné piesne v rôznych cudzích jazykoch, divadelné predstavenie – Dievčatko so zápalkami a vyskúšali sme si aj vianočné želania v posunkovej reči.

Za spoluprácu a finančnú podporu by sme chceli poďakovať MO Matici Slovenskej vo Veľkom Krtíši a Mestu Veľký, ale aj všetkým kolegom, ktorí sa na príprave podujatia aktívne podieľali.

Mgr. Cibuľová, Mgr. Čopová

Fotogaléria "Vianočné kompozície"