ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO

Naši žiaci z nižších ročníkov osemročného gymnázia si radi prečítajú klasické i moderné rozprávky. A keďže máme aj šikovných recitátorov, niektorí sa rozhodli interpretovať svoje obľúbené rozprávkové príbehy. Najlepší z nich reprezentovali našu školu na Mestskom kole súťaže v prednese rozprávky ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO, ktoré usporiadal Miestny odbor Matice slovenskej vo Veľkom Krtíši 23. februára 2016 v priestoroch Hontiansko-novohradskej knižnice.

A ako obstáli?

Natália Michalíková získala 1. miesto a Richard Nagy 3. miesto v 2. kategórii (žiaci 2. stupňa ZŠ a 1. až 4. ročníka osemročného štúdia na gymnáziu). Recitátorom blahoželáme a veríme, že budú aj naďalej rozvíjať svoj pozitívny vzťah k literatúre i k umeleckému prednesu

vretienko1 vretienko2